Promocja firmy w Internecie

Ludzie dokonują miliardów wyszukiwań każdego roku, często w celach konsumpcyjnych, każdy chce znaleźć informacje o produktach i usługach. Organiczne wyniki wyszukiwania są głównym źródłem ruchu dla stron internetowych i promocji firmy w Internecie, dlatego tak ważne jest, by to Twoja strona wyświetliła się w wynikach wyszukiwania jako pierwsza. Pomyśl o tym w ten sposób: kiedy ktoś wpisuje w Google „włoska pizza”, prawdopodobnie szuka przepisu, składników i instrukcji. Chciałbyś jednak, aby ludzie wpisując powyższą frazę znaleźli Twój przepis lub Twoją restaurację.

Promocja firmy w Internecie

Dlaczego warto wybrać pozycjonowanie?

Promocja firmy w internecie do podstawa e-marketingu. Im na wyższej pozycji w Google jest Twoja strona internetowa, tym więcej zdobędziesz wejść na stronę, co przełoży się na wyższą sprzedaż. Przeanalizujmy to z perspektywy konsumenta, powiedzmy – masz zamiar kupić nowy telewizor do salonu – wpisujesz poszukiwany przez Ciebie model telewizora i zaczynasz sprawdzać oferty. Sprawdzasz 1 wynik wyświetlony w Twojej wyszukiwarce, porównujesz go z drugim, może trzecim – oferta Ci się podoba, więc kupujesz. Może jesteś bardziej dociekliwym konsumentem i sprawdzisz pozostałe wyniki wyszukiwania, ale czy zaglądałeś kiedyś na 2, 3 czy 4 stronę wyników wyszukiwania? Właśnie dlatego tak ważne z perspektywy marketingu cyfrowego jest zdobycie podium na konkretne frazy w wyszukiwarce. Frazy pod które zamierzamy się pojawiać, również powinny być odpowiednio dobrane oraz wkomponowane w tekst tak, by nasza treść dalej mogła zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z Twoich usług.

Podsumowując, SEO jest podstawą dobrze przemyślanej strategii marketingowej i promocji firmy w internecie. Kiedy wiesz, czego pragną odwiedzający Twoją witrynę, możesz wykorzystać tę wiedzę między innymi w swoich płatnych i organicznych działaniach, swojej witrynie i zasobach w mediach społecznościowych.

Promocja firmy w internecie - najlepsze narzędzia SEO.

SEO należy traktować zatem jako dziedzinę interdyscyplinarną obejmującą działania z zakresu marketingu (PR i copywriting), IT (IT front-end, back-end web development) oraz analityki internetowej. SEO to coś więcej niż tylko optymalizowanie witryny dla wyszukiwarki Google, jest to złożony proces składający się z poprawy technicznych aspektów, gromadzenia kolejnych linków kierujących ruch do Twojej strony, zwiększaniem jej treści oraz budowaniem architektury informacji, zwanej też procesem linkowania wewnętrznego. Tego wszystkiego nie dało by się osiągnąć bez odpowiednich narzędzi oraz oprogramowania. Oto niektóre z najczęściej używanych:

Konsola Google Search to bezpłatne narzędzie Google, które jest niezbędne dla każdego SEO. GSC może pomóc w wykrywaniu i rozwiązywaniu problemów technicznych w witrynie, dostarcza również podstawowych informacji o ruchu na naszych stronach internetowych. Google Search Console to narzędzie, które dało nam Google, aby poznać informacje o statystykach strony, pozwala na weryfikację jak „roboty” Google widzą naszą witrynę. Dzięki niemu możemy sprawdzić co wymaga zmiany/korekty, a co zrobiliśmy już perfekcyjnie. Konfiguracja jest wieloetapowa, po zalogowaniu się na konto i dodaniu witryny musimy udowodnić, że witryna należy do nas. Przechodzimy proces weryfikacji, kto jest właścicielem naszej witryny, jest na to oczywiście kilka metod. Najprostsza  polega na dodaniu metatagu do strony głównej witryny, napisz do nas a pomożemy Ci z tym. Jeżeli masz problem ze zrozumieniem jak działa Google Search Console a chciałbyś skorzystać z naszych usług – służymy wsparciem.

Planer słów kluczowych Google Ads — w ramach usługi Google Ads, Google oferuje bezpłatne narzędzie o nazwie Planer słów kluczowych. Pomimo tego, że jest stworzony do wyszukiwania sponsorowanego, może być przydatnym narzędziem dla SEO, ponieważ jest on niezawodnym dostarczycielem pomysłów na nowe słowa kluczowe, podaje również prognozowaną liczbę wyszukiwań, co jest przydatne podczas prowadzenia analizy nad doborem słów kluczowych.

Narzędzia do analizy linków zwrotnych — Dostępnych jest kilka narzędzi do analizy linków, z których najpopularniejsze są AHREF i Majestic. Narzędzia do analizy linków zwrotnych pozwalają użytkownikom zobaczyć, które witryny prowadzą do witryn własnych lub konkurencji, a także mogą być wykorzystywane do znajdowania nowych linków podczas budowania planu linkowania zewnętrznego.

Platformy SEO — dostępnych jest wiele platform SEO, które łączą wiele narzędzi wymaganych przez SEO do optymalizacji stron internetowych. Do najpopularniejszych należą Moz, SurferSEO oraz nasze rodzime Senuto. Narzędzia te śledzą rankingi słów kluczowych, pomagają w badaniu tych słów, , odkrywają możliwości SEO na stronie. Każda z platform zawiera również zestaw narzędzi, które mogą okazać się niezastąpione w procesie pozycjonowania.

Media społecznościowe — chociaż większość serwisów społecznościowych nie ma bezpośredniego wpływu na SEO, mogą one być przydatnym narzędziem do nawiązywania kontaktów, tworzenia relacji oraz generowania leadów, które mogą prowadzić do tworzenia wartościowych linków zewnętrznych.

Optymalizacja ruchu w sieci wyszukiwania: od kliknięć do konwersji

Poprawnie wykonana optymalizacja pod kątem wyszukiwarek może znacznie zwiększyć ilość ruchu otrzymywanego przez witrynę. Sam ruch ten jednak pomoże firmie w rozwoju, dopóki nie przekształci się on w sprzedaż. Optymalizacja współczynnika konwersji (CRO) może Ci w tym pomóc. Optymalizacja współczynnika konwersji to wprowadzanie zmian na stronach internetowych, które przeprowadzą naszego potencjalnego klienta z punktu A do Z.

Celem jest optymalizacja strony w taki sposób, by klient w maksymalnie trzy kliknięcia mógł zakupić naszą usługę. Odpowiednio wykonane linkowanie wewnętrzne może pomóc Ci osiągnąć ten efekt. Wierzymy, że samo kierowanie ruchu do witryny jest niewystarczające: to, co robi ruch, gdy już tam jest, jest równie ważne.

Sprawdź:

Sprawdź naszą ofertę!

Masz pytanie?
Napisz do nas

O nas

Cześć, nie jesteśmy korporacją i nie pracujemy schematami. Każdy projekt i klient jest tak samo ważny! Zawsze odbierzemy telefon, wysłuchamy i pomożemy urzeczywistnić Twoją wizję marki. Projektujemy strony, działania marketingowe, doradzamy, szkolimy i pozycjonujemy strony internetowe.

Pracujesz nad czymś? Opowiedz nam wszystko, zobaczmy gdzie możemy Cię zabrać!

Michał Myśliwy

Michał Myśliwy

Head of SEO, z wykształcenia prawnik, pasjonat web designu, fan efektywnych rozwiązań i wszelkiej elektoniki, gadżetów i aplikacji.

Udostępnij ten post

Facebook
LinkedIn